Haber

Sırrı Süreyya Önder: ‘Evler Miras Kalmasın’

Eski HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Cumhurbaşkanı, katıldığı televizyon programında depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Yakınlarını da depremde kaybeden lider, inşaat ağlarının ülkenin en sinsi örgütü olduğunu söyledi.

Halk TV’de yayınlanan ‘Perde Önü’ programına katılan Sırrı Süreyya Lider, depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’da yakınlarının hayatını kaybettiğini söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş’ın evi ile kendi konutunun yakın olduğunu belirten Lider, “Çok yakınız. Arada 3-4 bina var. Daha önce Yakup Bey ile kiracıydık. Enkazına gittim. Merhum, orada kiracı olduğumuz evin içinde bir mangal gördüm. Kül gibi. Enkaz yok, böylece dışarı çekebilirsiniz. Böyle bir felaket” dedi.

Önder, inşaat ağlarını ‘Türkiye’nin en sinsi örgütü’ olarak tanımlıyor; İkinci evler için de teklifte bulundu.

“Sosyalist arkadaşlarımız ‘herkes oturduğu evin sahibi olacak’ deyince en fazla bir, iki ev sahibi olanlar sıçradı. Yüzlerce ev sahibi olanlar oralı bile değil. Bu yüzden ikinci konutlara ağır vergiler koymalısınız.”

“Bir şey daha söyleyeyim: Miras bırakmamalısın. Yüzsüz kazançlarını inşaatta aklayan nice hırsızlar bu dünyadan cehenneme giderler, geri kalan malları helal ve meşru hale gelir. Devlet devlettir diyorsanız, toprağın kendisi devlet olsun. Üst kullanım hakkını alın.”

ardanuchaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu